Ponad pięć lat temu obecny burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski złożył mieszkańcom wiele obietnic. Najbardziej do opinii publicznej przebiła się ta dotycząca rozwiązania problemu wieży ciśnień w ciągu jednej kadencji. Nie udało się jej spełnić. Sprawdzamy, co z innymi głośnymi zapowiedziami włodarza.

Co zostało z tamtych obietnic?
Likwidacja zielonej rury przecinającej kanał łączący oba miejskie jeziora to jedna z niewielu spełnionych przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego obietnic wyborczych

„PROBLEM WIEŻY CIŚNIEŃ ROZWIĄŻĘ W CIĄGU JEDNEJ KADENCJI”

Do tego, że politycy obiecują wyborcom w kampanii wiele, a potem nie zawsze wywiązują się ze składanych deklaracji, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy ich z tego rozliczać. Koniec kadencji to dobry moment na to, aby przyjrzeć się, czy nasi włodarze spełnili swoje wyborcze obietnice. Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski ponad pięć lat temu złożył ich wiele. To, w dużej mierze, dzięki temu pokonał swoich konkurentów w wyścigu do ratusza.

Najbardziej do opinii publicznej przebiła się obietnica dotycząca wieży ciśnień. Zapewne dlatego, że niszczejący i szpecący od lat miasto zabytkowy obiekt szczególnie leży na sercu mieszkańcom, których zwyczajnie boli to, że turyści odwiedzający Szczytno dziwią się i śmieją z architektonicznego potworka. Mańkowski, startując w wyborach 2018 r. na burmistrza, dobrze te nastroje wyczuł. - Problem wieży ciśnień rozwiążę w ciągu jednej kadencji – deklarował w swoim spocie wyborczym, a wielu mieszkańców mu uwierzyło. Powiedzieć było łatwiej niż zrobić. Wieża pozostaje w prywatnych rękach i miasto na decyzje jej właścicieli nie ma żadnego wpływu. Mańkowski, owszem spotykał się kilka razy z właścicielem, ale poza wspólnymi sesjami zdjęciowymi nic z tego nie wynikło. Wieża jak straszyła, tak straszy.

AMFITEATR I KOMPLEKS SPORTOWY

Na liście obietnic Krzysztofa Mańkowskiego znalazła się budowa amfiteatru przy dużym jeziorze.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.