Burmistrz Mańkowski ma powody do radości. Od spółki „Veolia”, z tytułu dywidendy za ubiegły rok, do miejskiej kasy wpłynie ponad 700 tys. zł, blisko dwa razy więcej niż rok wcześniej. Przewodniczący rady Tomasz Łachacz zastanawia się, jak to się ma do wprowadzonych przez spółkę drastycznych podwyżek opłat za ciepło.

Co zrobić z tą dywidendą
Przewodniczący Tomasz Łachacz proponuje, aby część środków z dywidendy przeznaczyć na zajęcia na basenie dla uczniów szczycieńskich podstawówek

SKĄD TEN ZYSK?

Solidny zastrzyk finansowy w wysokości 714 tys. zł otrzyma miasto z tytułu dywidendy za rok 2022 od spółki ciepłowniczej „Veolia”. Wszystko to dzięki wypracowanym zyskom, którymi firma musi się dzielić z będącym jej udziałowcem samorządem miejskim. Wysokość dywidendy jest prawie dwukrotnie wyższa niż rok wcześniej. To zastanawia przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza, przede wszystkim w kontekście drastycznych podwyżek opłat za ciepło zaserwowanych niedawno mieszkańcom. Swoimi wątpliwościami szef rady dzielił się podczas sierpniowego posiedzenia komisji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.