Nie udało się przeprowadzić III Szczycieńskiej Piętnastki wokół większego ze szczycieńskich jezior, ale i tak Bieg Szlakiem Córki Rybaka uznać należy za udany. Na starcie stanęła ponad setka zawodników z całego kraju, a wygrał Marcin Konieczny ze Świętajna.

Córka rybaka dla Marcina Koniecznego

Pierwotnie uczestnicy „piętnastki” mieli pokonać trzy okrążenia wokół Jeziora Domowego Dużego. Ścieżka pieszo-rowerowa jest jeszcze nieukończona i organizatorzy byli zmuszeni zmienić trasę. Ostatecznie zawodnicy startowali i kończyli bieg na łące przy trasie wylotowej na Ostrołękę, a po drodze, przez 15 km, podziwiali okoliczności podszczycieńskiej przyrody.

Zwyciężył Marcin Konieczny ze Świętajna, który uzyskał bardzo dobry czas 53, 19 min. Drugi był Robert Najdzion z Olimpu Olsztyn ze stratą prawie trzech minut, a kilkanaście sekund później finiszował Marek Makowski z Węgorzewa, zwycięzca dwóch poprzednich edycji imprezy.