Waldemar Nacewicz z Pruszkowa z wynikiem 240 kg osiągnął najlepszy rezultat w IV otwartych Mistrzostwa Gminy Szczytno w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wśród pań zwyciężyła Ewelina Łachacz ze Szczytna, wyciskając 80 kg.

Ćwierć tony na klacie
Zwycięzca zawodów wycisnął blisko ćwierć tony, wyrównując swój rekord świata

WYRÓWNANY REKORD ŚWIATA ….

Do rywalizacji przystąpiło ponad 60 zawodników m.in. z Ciechanowa, Pruszkowa, Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc i Kętrzyna. Najwięcej emocji wzbudziła batalia w najcięższej kategorii, powyżej 120 kg. Zwyciężył Waldemar Nacewicz z Pruszkowa, rekordzista świata wśród 50-latków. Przed zawodami zapowiadał próbę bicia rekordu wynoszącego 240 kg, ale ostatecznie skończyło się na jego wyrównaniu. Pan Waldemar pracuje jako ratownik na basenie, ma 55 lat i waży 134,5 kg. Trenuje cztery razy w tygodniu, a jego ulubionym daniem, jak nam zdradził, nie jest żaden schabowy czy golonka, tylko spaghetti przyrządzone przez żonę.

… I POBITY

Dla tych ludzi dźwiganie dużych ciężarów to fraszka. Od lewej: były burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Mirosław Rekść, radny Gminy Szczytno Paweł Setecki i szef wydziału rekrutacji WKU Olsztyn major Zbigniew Stakun

To, co nie udało się zawodnikowi z Pruszkowa, powiodło się Stanisławowi Kozeko z Kętrzyna. 61-latek pobił w swojej kategorii wiekowej nieoficjalny rekord świata w wyciskaniu sztangi 45-kilowej. Wykonał 124 powtórzenia, o 4 więcej niż dotychczasowy rekord.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.