W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Ogrodowej w Szczytnie doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. Nie żyje 81-latek, którego bliscy znaleźli nieprzytomnego w łazience. Według strażaków, tragedii można było zapobiec, gdyby w mieszkaniu znajdowała się czujka tlenku węgla. Ich apele o montowanie tych urządzeń wciąż nie spotykają się z szerszym odzewem.

Czad zbiera śmiertelne żniwo
Podczas działań strażacy sprawdzili pod kątem występowania tlenku węgla 15 mieszkań, z czego tylko w 3 były zamontowane czujki

W sobotę 9 grudnia przed godziną 23.00 strażacy zostali wezwani do budynku wielorodzinnego na ul. Ogrodowej w Szczytnie w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Po dotarciu na miejsce zastali starszego mężczyznę leżącego na brzuchu w łazience. W mieszkaniu, pomimo otwartego okna, stwierdzili występowanie czadu. Ratownicy ewakuowali dwie osoby dorosłe przebywające w lokalu. One nie wymagały pomocy medycznej. Strażacy podjęli działania zmierzające do przywrócenia poszkodowanemu funkcji życiowych. Następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.