Według badań, polska policja cieszy się 72% zaufaniem społecznym. – To bardzo dużo, ale pamiętajcie, że jest jeszcze 28 proc. do zdobycia – mówił do mianowanych na pierwszy stopień oficerski funkcjonariuszy goszczący w Szczytnie Prezydent RP Andrzej Duda.

Czapki poleciały w góręW minioną sobotę w szczycieńskiej WSPol odbyła się uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski, podkomisarza policji 286 funkcjonariuszy, w tym 41 kobiet. Promocji dokonali komendant główny policji gen. insp. Krzysztof Gajewski oraz nadinsp. Władysław Padło przystąpiło.
Po powitaniu prezydenta i gości komendant-rektor WSPol. insp. Piotr Bogdalski kilka słów skierował do nowo mianowanych podkomisarzy. - Niech w tej nowej, zawodowej rzeczywistości kamieniami milowymi waszego postępowania będą słowa złożonej niegdyś roty ślubowania policyjnego, o których nigdy nie wolno nam zapomnieć oraz zasady etyki zawodowej policjanta. Bądźcie im wierni w codziennej służbie i poza nią – apelował komendant. - Jesteście bowiem spadkobiercami funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy oddali życie w więzieniu NKWD w Kalininie i w wielu innych, nieznanych miejscach kaźni tylko dlatego, że nosili policyjny mundur. Kultywujcie więc pamięć i etos policyjnej służby.
Po raz trzeci w historii w promocji oficerskiej w WSPol uczestniczył Prezydent RP.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.