W miniony piłkarze IV ligi i klasy okręgowej po raz ostatni w tym roku wybiegli na ligowe boiska. Spotkanie Błękitnych Pasym zostało przełożone, a wielbarska Omulew nie poradziła sobie z liderem. Oba nasze zespoły czeka wiosną walka o utrzymanie na swoich poziomach rozgrywkowych. Walka, do której trzeba się przygotować.

Czas na walkę o utrzymanieIV liga

16. kolejka

Błękitni Pasym -  Jeziorak Iława – mecz przełożony

Na prośbę klubu z Pasymia spotkanie zostało przełożone na przyszły rok. Wyznaczony termin to 5 marca.

Mazur Ełk – Motor Lubawa 0:1, MKS Korsze – Błękitni Orneta 3:0, Granica Kętrzyn – Polonia Iłowo 5:2, Concordia Elbląg – Zatoka Braniewo 4:1, Polonia Lidzbark Warmiński – Pisa Barczewo 1:0, Mrągowia Mrągowo – Olimpia II  Elbląg , Huragan Morąg – DKS Dobre Miasto 2:0.

KLASA OKRĘGOWA

16. kolejka

Omulew (białe koszulki) w drugiej połowie podjęła walkę, ale zeszła z boiska pokonana

Omulew Wielbark – Rominta Gołdap  1:2 (0:0)

1:0 – Mateusz Abramczyk (57.), 1:1 – (59.) , 1:2 – (67.)
Omulew: Przybysz, Bagiński, Szczepkowski, Gąsiewski (85. Krasecki), Kołakowski, Brodzik, Raniecki, Kwiecień, Remiszewski (80. Janowski), Gut,  Abramczyk.

Trener Marcin Wilga zapowiadał wyrównaną walkę liderem – i ta była, choć dopiero w drugiej połowie. Pierwsza odsłona przebiegała pod dyktando Rominty. Goście swoje okazje mieli głównie po fatalnych błędach linii defensywnej Omulwi.