Symboliczny czek na blisko 850 tys. zł przekazał gminie Jedwabno wojewoda Artur Chojecki. Środki te mają być przeznaczone na przebudowę trzech dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Czek od wojewody
W Jedwabnie wojewoda Artur Chojecki przekazał wójtowi Sławomirowi Ambroziakowi czek na dofinansowanie planowanych inwestycji. Wcześniej w Rozogach złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą podporucznika Henryka Wieliczkę, jednego z działających na tym terenie żołnierzy wyklętych

Wojewoda Artur Chojecki odwiedził w niedzielę Jedwabno. Przyjechał tu z czekiem na 850 tys. zł, który wręczył wójtowi Sławomirowi Ambroziakowi. Pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych pieniądze zasilą w 50% przebudowy trzech projektów drogowych. Chodzi o drogę prowadzącą do miejscowości Lipniki oraz dwie ulice w Jedwabnie: Ogrodową i Polną. - Te środki pomogą w poprawie komfortu podróżującym oraz poprawią bezpieczeństwo poruszania się po tych drogach  – mówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Podkreślał, że taki jest właśnie cel powołania Funduszu Dróg Samorządowych, który ma funkcjonować przez 10 najbliższych lat i być zasilony kwotą 35 mld zł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.