Konrad Bukowiecki, wśród seniorów i Karol Kijewski w kategorii juniorów zwyciężyli w XXII Plebiscycie „Kurka Mazurskiego” na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego w roku 2018. Tytuł CZŁOWIEKA SPORTU redakcja „Kurka” przyznała Jarosławowi Kordkowi, współzałożycielowi stowarzyszenia „Morsy Szczytno # Reset”.

Człowiek Sportu jest morsem
W kategorii seniorów laureaci reprezentowali wyjątkowo dużo, bo aż dziewięć dyscyplin sportowych

W miniony piątek poznaliśmy laureatów XXII Plebiscytu „Kurka Mazurskiego” na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego w roku 2018. Na miejsce uroczystego ogłoszenia wyników tradycyjnie wybraliśmy restaurację „Zacisze”. W kategorii seniorów niespodzianki nie było – zwyciężył kulomiot Konrad Bukowiecki, wicemistrz Europy, ósmy zawodnik mistrzostw świata i halowy rekordzista Polski z wynikiem 22,00 metry. Tuż za nim uplasował się debiutujący w naszym Plebiscycie, brązowy medalista międzynarodowych mistrzostw Polski w łuku tradycyjnym Bolesław Dudek. Trzecie miejsce zajęła utytułowana już Mistrzyni Europy w karate kyokushin Julia Kędzierska, a czwarte człowiek o stalowej kondycji, ultramaratończyk Rafał Kot.