Władze gminy Jedwabno zapowiadają wejście do rządowego programu dystrybucji węgla. Zupełnie inne stanowisko w tej sprawie ma burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. Z kolei włodarz Szczytna Krzysztof Mańkowski, choć do tematu podchodzi z dystansem, to deklaruje, że w razie czego podoła wyzwaniu.

Czy będą sprzedawać węgiel?
Wójt Sławomir Ambroziak (w środku) zamierza włączyć się do rządowego programu dystrybucji węgla. Burmistrz Grzegorz Zapadka (z prawej) mówi stanowcze „nie”, a burmistrz Krzysztof Mańkowski zapewnia, że jest gotów stawić czoła wyzwaniu 

JEDWABNO NA TAK

W ubiegłym tygodniu rząd zaapelował do samorządów o włączenie się do programu dystrybucji węgla. W większości przypadków spotkało się to z chłodną reakcją samorządowców, którzy podejrzewają, że w ten sposób władze centralne chcą przerzucić na nich odpowiedzialność za brak tego surowca. Są jednak i tacy, którzy na apel odpowiedzieli pozytywnie. W gronie samorządów deklarujących wolę wejścia do programu jest gmina Jedwabno. - Będziemy rozprowadzać węgiel, żeby pomóc mieszkańcom – deklaruje wójt Sławomir Ambroziak.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.