Oczywiście, że nie! Niektóre bardzo dobre kosmetyki możesz kupić za przysłowiowe grosze. Oto kilka propozycji, jak w prosty sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Pomadka do ust

Liderem w pielęgnacji ust są zwykłe pomadki i wazeliny. Ważne, aby produkt nawilżał, chronił i pielęgnował usta. Efekt ten zapewni nam zwyczajna wazelina kosmetyczna, kosztująca dosłownie kilka złotych i dostępna w prawie każdym sklepie i kiosku. Smarowanie ust miodem np. jako maseczka przed snem, również przynosi spektakularny efekt. To, co pocieszające, na wypielęgnowanych i dobrze nawilżonych ustach każda, nawet ta z tak zwanej niższej półki szminka, będzie wyglądać jak za milion dolarów.

Balsam do ciała

Zastąpi go oliwka dla dzieci (np. Bambino czy Johnson’s Baby), koszt około 10-15 zł za 150-200 ml. Doskonale nawilżają skórę i sprawiają , że staje się miękka i elastyczna w dotyku. Z racji tego, że to preparat przeznaczony do delikatnej dziecięcej skóry jest łagodny, bezpieczny i na pewno nie podrażnia. Nie trzeba wydawać kroci na ekskluzywne balsamy do ciała. Dodatkowo produkt ten z powodzeniem może służyć jako mleczko do demakijażu. Usunie makijaż, oraz będzie się delikatnie obchodzić z wrażliwą skórą wokół oczu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.