Plany wójta gminy Szczytno związane z budową nowej szkoły i basenu budzą żywe zainteresowanie wśród miejskich samorządowców. Radny Paweł Krassowski zaapelował w związku z tym do burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego o rozpoczęcie rozmów w sprawie wspólnej realizacji inwestycji. Odpowiedź, którą uzyskał, nie daje jednak na to wielkich nadziei.

Czy miasto i gmina razem wybudują basen?
Wybudowanie przez samorządy miejski i gminny wspólnej pływalni z pewnością ucieszyłoby mieszkańców zarówno miasta, jak i ościennej gminy

SZANSA NA SPEŁNIENIE OBIETNIC

O tym, że wójt gminy Szczytno planuje budowę nowej szkoły i pływalni, głośno jest już od kilku miesięcy. Zaniepokojenia tymi doniesieniami nie kryje część szczycieńskich nauczycieli i samorządowców. Obawiają się oni, że jeśli włodarz sąsiedniej gminy zrealizuje swoje zamiary, wówczas w mieście trzeba będzie zlikwidować jedną placówkę, bo zabraknie chętnych do nauki w niej. Pod koniec listopada radny Paweł Krassowski zwrócił się do burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego o podjęcie rozmów z wójtem Sławomirem Wojciechowskim w celu wspólnej realizacji inwestycji. Miasto Szczytno dysponuje placówkami oświatowymi, które można by zmodernizować, co jest tańszym rozwiązaniem niż budowa nowej szkoły od podstaw - pisze radny, przypominając Mańkowskiemu, że byłaby to także szansa na spełnienie jego obietnic wyborczych dotyczących kapitalnych remontów szkół i przedszkoli oraz przywrócenia programu darmowej nauki pływania dla uczniów ze wszystkich szczycieńskich placówek. Powołuje się przy tym na swoje rozmowy z samorządowcami z innych powiatów. Wynika z nich, że zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliłoby obniżyć koszt utrzymania basenu . - Wspólna inwestycja pozwoli również zwiększyć liczbę etatów dla nauczycieli, co w przypadku realizacji inwestycji samodzielnie przez gminę wiejską może doprowadzić do likwidacji jednej z miejskich szkół, co z kolei byłoby sprzeczne z Pańskim programem wyborczym, w którym obiecał Pan przywrócić sieć pięciu samodzielnych szkół podstawowych - przypomina włodarzowi Krassowski.

TO NIE KORELUJE Z FINANSAMI

Co na to burmistrz?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.