Zakup wystawionego na sprzedaż hotelu „Leśna” to dla miasta szansa na stworzenie bazy sportowo – rekreacyjnej z prawdziwego zdarzenia – uważa spora grupa miejskich radnych. Podobne rozwiązanie sprawdziło się w partnerskim powiecie żywieckim, gdzie samorząd powiatowy pozyskał dawny ośrodek wczasowy i zaadaptował go na Szkolne Schronisko Młodzieżowe, które otrzymuje na funkcjonowanie ministerialne subwencje.

Czy miasto kupi
Radni zapewniają, że pomysłów na zagospodarowanie hotelu „Leśna” im nie brakuje. Do zakupu wystawionej na sprzedaż nieruchomości chcą teraz przekonać burmistrza Mańkowskiego

WYKORZYSTAJMY TĘ OKAZJĘ

Jak pisaliśmy przed tygodniem, radny Paweł Krassowski zgłosił podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej pomysł zakupu przez miasto wystawionego na sprzedaż hotelu „Leśna”. Przekonywał, że jest to niepowtarzalna szansa na zagospodarowanie atrakcyjnego terenu. Do tego jeszcze cena nieruchomości wynosząca 1,8 mln zł wydaje się bardzo okazyjna. – Rzadko się zdarza na szczycieńskim rynku, by była ona poniżej 2 tys. zł za 1 m 2 mówił radny Krassowski. Podpowiadał, że teren, położny w środku lasu miejskiego, idealnie nadaje się na stworzenie kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia, mógłby też służyć lokalnym stowarzyszeniom.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.