Sztandarowa obietnica wyborcza burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, czyli uporządkowanie kwestii wieży ciśnień, wciąż daleka jest od spełnienia. Wśród rozważanych pomysłów włodarz wymienia wywłaszczenie właściciela obiektu. To jednak nie taka prosta sprawa. - W polskim prawie wywłaszczenie to tak naprawdę wykupienie nieruchomości po cenie rynkowej. Do tego nie może być ona sprzedana, a jedynie wykorzystana na cele publiczne – tłumaczy Bartłomiej Skrago z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie.

Czy miasto wykupi wieżę za miliony?
Uporządkowanie sprawy wieży ciśnień to sztandarowa obietnica burmistrza Mańkowskiego. Czy do końca bieżącej kadencji uda się ją spełnić?

OBIETNICA, KTÓRA CZEKA NA SPEŁNIENIE

Krzysztof Mańkowski już blisko dwa lata zasiada w fotelu burmistrza Szczytna. Na długiej liście jego wyborczych obietnic, poczesne miejsce zajmowało załatwienie problemu szpecącej od lat krajobraz miasta wieży ciśnień. Spotkania włodarza z właścicielem obiektu, którymi Mańkowski chętnie chwalił się w mediach, najwyraźniej niewiele dały. Okazuje się, że ciepłe stosunki między oboma panami należą już do przeszłości.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.