Nie będzie już powtórki przetargów na budowę wodociągu i kanalizacji Piduń – Rekownica, ani na przebudowę drogi w Witówku. W przypadku pierwszej z tych inwestycji, w kolejnym już postępowaniu, jedyna zgłoszona oferta opiewała na kosmiczną kwotę blisko 25 mln zł, podczas gdy gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie … 5,8 mln złotych.

Czy Polski Ład przejdzie im koło nosa?
Rok temu mieszkańcy Witówka wraz z władzami gminy i samorządu województwa cieszyli się z podpisania umowy na kanalizację i wodociąg. Następna miała być droga, ale na nią trzeba będzie jeszcze poczekać

Krótko trwała radość samorządowców z gminy Jedwabno z uzyskanego dofinansowania w ramach pierwszego rozdania środków z Polskiego Ładu. Otrzymała ona ponad 7 mln zł na budowę sieci wodno – kanalizacyjnej Piduń – Rekownica i przebudowę drogi w Witówku. Kolejne ogłaszane przetargi mające wyłonić wykonawców obu tych inwestycji kończyły się jednak fiaskiem, bo zgłaszane oferty znacząco przebijały kwoty, które gmina zamierzała przeznaczyć na ich realizację. Wójt Ambroziak długo się jednak nie poddawał i organizował kolejne postępowania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.