Jest szansa, że zlikwidowane w powiecie szczycieńskim w ostatnich latach posterunki policji zostaną przywrócone. W pierwszej kolejności dotyczyć to ma gmin Wielbark i Pasym. Problemem będzie jednak znalezienie dla nich nowych siedzib.

Czy powrócą posterunki?

JESZCZE W TYM MIESIĄCU

 W powiecie szczycieńskim, podobnie jak w całym kraju, policja przeprowadza konsultacje na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podczas nich samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, administracji rządowej, nauczyciele oraz zainteresowani mieszkańcy wskazują najbardziej niebezpieczne miejsca w ich okolicy, w których dochodzi do przestępstw pospolitych i kryminalnych oraz zdarzeń drogowych.

Do tej pory w całej Polsce odbyło się ponad 7 tys. spotkań. Z większości z nich wynika potrzeba odtworzenia posterunków policji. Za rządów PO-PSL zlikwidowano 418 spośród 817, w tym wszystkie w gminach powiatu szczycieńskiego.

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński zapowiada, że posterunki zostaną przywrócone w miejscowościach, w których stan bezpieczeństwa pogorszył się najbardziej. W pierwszej kolejności tam, gdzie zachowały się po nich budynki.

Co w sytuacji, gdy będzie pilna potrzeba utworzenia posterunku, a budynek został już zagospodarowany lub sprzedany? - W takiej sytuacji musimy znaleźć inny budynek, razem z samorządami – odpowiada wiceminister, dodając, że pierwsze posterunki zostaną odtworzone jeszcze w tym miesiącu.

CO NA TO SAMORZĄDY?

Wszyscy zapytani przez nas włodarze z powiatu szczycieńskiego widzą potrzebę reaktywowania w ich gminach posterunków policji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.