Niemałe emocje towarzyszyły zwiększeniu przez radnych z Jedwabna o 80 tys. zł środków na budowę świetlicy w Waplewie. Wątpliwości dotyczące tej decyzji ma przewodnicząca Elżbieta Brzóska, która zauważa, że teraz koszt realizacji zadania wyniesie aż pół miliona złotych. - Czy pani umie liczyć? – pyta ją, nauczycielkę matematyki, radny Adam Szewczyk, sołtys Waplewa. - Obraził mnie pan, i to strasznie – odpowiada mu szefowa rady.

Czy przewodnicząca umie liczyć?
Radny i sołtys Waplewa Adam Szewczyk wątpi w matematyczne umiejętności przewodniczącej rady. - Obraził mnie pan, i to strasznie – nie kryje wzburzenia Elżbieta Brzóska

KŁOPOTY Z GRUNTEM

O trudnościach związanych z rozpoczęciem budowy świetlicy w Waplewie, w której ma także powstać Muzeum Szlaku Tatarskiego, pisaliśmy na początku sierpnia. Kiedy wykonawca rozpoczął wykopy pod fundamenty okazało się, że jest w nich woda. - Grunt nie nadaje się do tego, aby postawić na nim budynek – tłumaczy wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. Na dodatek wykryto jeszcze, nienaniesione na mapy geodezyjne, urządzenia melioracyjne. Za zaistniałą sytuację wójt obwinia projektanta. W wykonanej jeszcze w 2014 r. dokumentacji wskazywał, że grunt nadaje się do postawienia na nim budynku.

W tej sytuacji prace w Waplewie zostały wstrzymane. Aby je kontynuować, trzeba dokonać wymiany gruntu. To oznacza wzrost kosztów inwestycji.

WĄTPLIWOŚCI PRZEWODNICZĄCEJ

Podczas sierpniowej sesji radni zadecydowali o tym, aby dołożyć do zadania 80 tys. złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.