Wiele wskazuje na to, że budowa Centrum Nauki InnoPolice nie dojdzie do skutku. W ramach ogłoszonego przez miasto przetargu, na samą tylko część budowlaną inwestycji, wpłynęły oferty o 14 mln zł przewyższające zaplanowane na ten cel środki. Ostateczną decyzję co do dalszych losów przedsięwzięcia, burmistrz Krzysztof Mańkowski uzależnia od stanowiska radnych.

Czy to koniec snów o InnoPolice
Czy projekt InnoPolice pozostanie tylko na papierze? Wiele na to wskazuje

W ubiegłym tygodniu miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na budowę i wyposażenie Centrum Nauki InnoPolice ogłoszonym jeszcze przez poprzednią ekipę rządzącą miastem. Zadanie zostało podzielone na pięć części: roboty budowlane, na które przewidziano według szacunków 51,1 mln zł, strefę miasteczka ruchu drogowego (2,4 mln zł), strefę ekspozycji (9,9 mln zł), wirtualną strzelnicę (618,2 tys. zł) oraz dostawę i montaż techniki scenicznej w sali audytoryjnej (804,3 tys. zł).

W ramach postępowania wpłynęło pięć ofert, ale żadna z nich nie obejmowała wszystkich pięciu części zadania. Nie zgłosili się oferenci gotowi wykonać strzelnicę i strefę miasteczka ruchu drogowego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.