Jest szansa na to, że nieużytkowany od lat budynek administracyjno – biurowy dawnej „Unimy” znów będzie tętnił życiem. W ubiegłym roku został przejęty przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Obywatelskiej PRO-MASURIA, która chce utworzyć w nim instytucję popularyzującą naukę i innowacje, a także umożliwiającą realizację usług edukacyjnych. Pomysłodawcy liczą, że przy wsparciu samorządów uda im się pozyskać dofinansowanie przewidywane wcześniej na budowę InnoPolice.

Czy Unima zastąpi InnoPolice?
Czy dawny biurowiec „Unimy” zamieni się w obiekt popularyzujący nowoczesne technologie? Taki jest plan Adama Krzyśkowa i pozostałych członków Fundacji PRO-MASURIA

POŁĄCZYĆ TRADYCJĘ Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Budynek administracyjno – biurowy dawnej „Unimy” od 15 lat jest nieużytkowany i wymaga kapitalnego remontu. Zapuszczony, zdewastowany obiekt o powierzchni 2 300 m2 stał się jednym z symboli zapaści Szczytna, miasta, które z roku na rok coraz bardziej się wyludnia i popada w gospodarczo – społeczny marazm. Ostatnio pojawiła się szansa na to, że budynek zostanie na nowo zagospodarowany. W ubiegłym roku przejęła go nieodpłatnie od Jana Bolińskiego Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Obywatelskiej PRO – MASURIA, której założycielem jest były poseł i wójt gminy Świętajno Adam Krzyśków.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.