Orlen Reklama Top

Towarzystwo Miłośników Połomu złożyło zawiadomienie do prokuratury w Szczytnie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójt gminy Świętajno Alicję Kołakowską.

Czy wójt popełniła przestępstwo?
Zawiadomienie do prokuratury złożył prezes Towarzystwa Miłośników Połomu Władysław Kargol (na zdjęciu). - Ten płot i ta działka czkawką nam się już odbija – przyznaje wójt Alicja Kołakowska

Poszło o działkę rekreacyjną nad jeziorem Zdrużno. Zdaniem członków lokalnego Towarzystwa Miłośników Połomu, wbrew obowiązującym przepisom, wójt Kołakowska wydała zgodę dzierżawcy na ogrodzenie terenu. - Na podstawie tego zezwolenia dzierżawca kontynuował budowę ogrodzenia mimo nakazu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Szczytnie o rozbiórce wybudowanej części ogrodzenia. Wójt Gminy w Świętajnie swoim postępowaniem działała przeciwko interesowi społecznemu, jakim jest ochrona środowiska Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przyczyniła się również do powstania wymiernych szkód w przyrodzie w związku z wybudowaniem ogrodzenia ze stalowych kształtowników wbetonowanych na głębokość 1 metra oraz drewnianych desek. O sprawie tej pisaliśmy dwa miesiące temu - napisał w zawiadomieniu do prokuratury w imieniu Towarzystwa jego prezes Władysław Kargol.

TMP złożyło też skargę na działania wójt do Rady Gminy. 

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.