Część mieszkańców ul. Paderewskiego chce nadal oddawać bioodpady w workach, nawet jeśli przyszłoby im za to więcej płacić. Swój postulat zgłosili radnym podczas niedawnego spotkania.

Czy wrócą worki na bioodpady?
Niezadowoleni z powodu odejścia od worków na bioodpady są nie tylko mieszkańcy ul. Paderewskiego. Nowy system krytykował też m.in. Krzysztof Bartko z ul. Leśnej

Od sierpnia mieszkańcy Szczytna nie mogą już oddawać bioodpadów w workach, a tylko w specjalnych, przeznaczonych do tego pojemnikach, które muszą albo zakupić, albo wydzierżawić. Miasto tłumaczy to podwyżką wprowadzoną przez Remondis. Pozostanie przy dotychczasowym systemie oznaczałoby wzrost kosztów gospodarowania odpadami o ok. 40 tys. zł miesięcznie. Odejście od worków, o czym już kilkakrotnie pisaliśmy, nie wszystkim się podoba. Właściciele domków jednorodzinnych, zwłaszcza ci posiadający duże działki, protestowali, argumentując, że dotychczasowy system oddawania bioodpadów był bardziej praktyczny, wygodniejszy i higieniczny.

Okazuje się, że niezadowolenie wcale nie minęło, o czym świadczy niedawne spotkanie mieszkańców ul. Paderewskiego z radnymi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.