Budowa miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3 to kolejny projekt zgłoszony w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna. Gdyby jego realizacja doszła do skutku, dzieci z terenu całego miasta mogłyby nie tylko uczyć się tu bezpiecznych zachowań, ale też odbywać egzaminy na kartę rowerową.

Czy wygra miasteczko ruchu drogowego?
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grażyna Wrona – Janowska jako miejsce na miasteczko ruchu drogowego zaproponowała teren starego boiska szkolnego

Przypomnijmy, że w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna wpłynęły trzy projekty. Dotyczą one: budowy tężni solankowej w parku przy SP 3 lub na ul. Pasymskiej, montażu ławek fotowoltaicznych do ładowania telefonów komórkowych oraz budowy miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy SP nr 3 (nie, jak omyłkowo podaliśmy przed tygodniem zagospodarowania terenu przy ul. Ostrołęckiej). Obecnie trwa weryfikacja zgłoszonych projektów. Jak informuje naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Katarzyna Furczak, ten etap ma się zakończyć do 16 lipca, a ostateczna lista propozycji do budżetu zostanie podana do publicznej wiadomości do końca tego miesiąca.

Projekt miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych

Przed tygodniem przybliżyliśmy projekt budowy tężni solankowej. W tym przedstawiamy kolejny, polegający na utworzeniu przy SP nr 3 miasteczka ruchu drogowego. Jego inicjatorem jest Rada Rodziców w osobie wiceprzewodniczącej Marty Nowickiej we współpracy z dyrekcją szkoły. Jak mówi dyrektor placówki Grażyna Wrona – Janowska, pomysł wziął się stąd, że tego typu obiekt miał powstać w ramach budowy InnoPolice.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.