Piętnaście par z gminy Szczytno świętuje w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji wójt Sławomir Wojciechowski zaprosił jubilatów w sobotę 2 października do świetlicy wiejskiej w Rudce, aby uhonorować ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Niestety – nie wszyscy, ze względu na stan zdrowia, mogli przybyć. Nieobecnych reprezentowali przedstawiciele rodzin.

Dają dobry przykład kolejnym pokoleniom
Jubilaci zostali uhonorowani przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Przybyłych gości przywitały władze gminy Szczytno, które reprezentowali: wójt Sławomir Wojciechowski, wicewójt Ewa Zawrotna, skarbnik Jolanta Godlewska i przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Woźniak.

- 50 lat to długi czas, w którym oprócz radości gościł też i smutek, ale zawsze byliście razem i dotrwaliście do tak pięknej rocznicy, czego Państwu serdecznie gratuluję. Życzę Wam doczekania kolejnych jubileuszy w zdrowiu, bo ono jest w naszym życiu największą wartością – mówił do przybyłych gości wójt Sławomir Wojciechowski. Do życzeń wójta w imieniu Rady Gminy przyłączył się jej przewodniczący Zbigniew Woźniak. Wicewójt Ewa Zawrotna zadedykowała natomiast jubilatom fragment utworu świętego Jana Pawła II „Medytacje nad Księgą Rodzaju” pochodzącego z tomiku „Tryptyk Rzymski”. Później odczytała list gratulacyjny od Wojewody Wamińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.