Porozumienie to kolejna partia po PO, PiS-ie i Lewicy, która będzie miała swoje biuro poselskie w Szczytnie. - Wchodzimy na tutejszą scenę polityczną po to, żeby głos rozsądku był głosem dominującym w samorządzie szczycieńskim – tłumaczy poseł Michał Wypij i zapowiada dla niego wsparcie na szczeblu centralnym.

Radni idą do nowej partii
Poseł Michał Wypij ma już w Szczytnie współpracowników (z lewej - radny Rafał Szumny, a prawej – radny Paweł Krassowski)

Poseł Porozumienia, reprezentujący okręg olsztyński Michał Wypij, będzie miał swoje biuro poselskie w Szczytnie, pierwsze poza Olsztynem. To, jak tłumaczy, nie przypadek. Podczas ostatnich wyborów do sejmu zebrał w naszym powiecie procentowo najwięcej głosów.

W piątek podczas spotkania z mediami deklarował szerokie wsparcie. - Mamy koncepcję rozwoju naszego regionu z uwzględnieniem bardzo ważnej roli Szczytna – mówił poseł, podkreślając, że lider partii, wicepremier Gowin jest odpowiedzialny za gospodarkę i kwestie innowacji. Największą bolączką Warmii i Mazur, według Wypija, jest to, że generuje słabych polityków, co skutkuje brakiem przełożenia na wsparcie w Warszawie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.