Błękitni lepsi od Błękitnych* Miłek daje trzy punkty Omulwi* Niespodzianka

Deszczowe zwycięstwo SKS-u
W sobotę nie wszystko układało się po myśli zespołu z Pasymia (przy piłce Balcerzak), ale ostatecznie to gospodarze zgarnęli trzy punkty

IV liga

13. kolejka

Błękitni Pasym – Błękitni Orneta 4:2 (1:1)

0:1 – (8.), 1:1 – Jakub Kulesik (37.), 1:2 – (53.), 2:2 – Jakub Kulesik, 3:2 - Bartosz Nosowicz (65.-k.), 4:2 – Daniel Gołaszewski (90.)
Błękitni: Brzozowski, Mikulak, B. Nosowicz, Walczak (18. Chrzanowski),  Stańczak, Dobrzyński, M. Nosowicz, Kulesik (67. Gołaszewski), Kowalewski, Balcerzak (74. Kępka), Malanowski (85. Młotkowski).

Zespół z Ornety przyjechał do Pasymia z zamiarem zdobycia trzech punktów. Wspierała ich w tym grupka kibiców, która w pierwszej połowie w kulturalny sposób tworzyła oprawę widowiska. Goście już w 8. min wyszli na prowadzenie. Rozklepali pasymską obronę, a zawodnik z Ornety minął Brzozowskiego i strzelił do pustej bramki. W 19.min mogło być 0:2. Dośrodkowanie z lewej strony trafiło na nogę pasymskiego obrońcy, po czym piłka odbiła się od poprzeczki. Zamykający akcję zawodnik gości strzelał szczupakiem, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Kilka minut później gracz przyjezdnych miał kolejną czystą sytuację, ale po podaniu z prawej strony fatalnie przestrzelił. Pasymianie próbowali w tym czasie coś kreować, lecz ich strzały były blokowane. Pierwsze soczyste uderzenie kibice oglądali dopiero w 30. min, jednak piłkę po strzale M. Nosowicza pewnie wyłapał bramkarz gości. Miejscowi poprawili sobie humory w 37. min.