Według statystyk młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków drogowych. Gubi ich nie tylko brak doświadczenia, ale też brawura oraz prowadzenie pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Przed skutkami nieodpowiedzialnych zachowań szczycieńską młodzież przestrzegali prelegenci uczestniczący w debacie społecznej „Młody trzeźwy kierowca”.

Dlaczego młodzi wiozą śmierć?
Po części teoretycznej odbył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu szczycieńskich strażaków

W piątek w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Szczytnie. Tym razem jej problematyka była skierowana do młodych kierowców. To oni, według statystyk, powodują najwięcej wypadków drogowych, w tym także tych o najtragiczniejszych konsekwencjach. W ubiegłym roku w zdarzeniach spowodowanych przez kierowców w wieku 18 – 24 lata, zginęło aż 275 osób.

W debacie uczestniczyli uczniowie szczycieńskich szkół ponadpodstawowych oraz zaproszeni eksperci. W gronie prelegentów znaleźli się przedstawiciele policji, straży pożarnej, medycznych służb ratunkowych, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także psycholożki pracujące na co dzień z młodymi ludźmi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.