Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej z Szuci do Pidunia i Rekownicy już ruszyła. W piątek dokonano oficjalnego otwarcia inwestycji z udziałem posłów Iwony Arent i Jerzy Małeckiego, samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących oraz wykonawcy.

Długo oczekiwana inwestycja wreszcie ruszyła
Wykonawcą inwestycji będzie firma Multi-Com z Ostrołęki. Jej prezesowi Andrzejowi Nakielskiemu wójt Sławomir Ambroziak powierza właśnie wykonanie zadania

Będzie to jedna z największych inwestycji w gminie Jedwabno w ciągu ostatnich lat i, jak podkreśla wójt Sławomir Ambroziak, najbardziej ambitny projekt wodno-kanalizacyjny zrealizowany za jego rządów. Trasa przebiegnie wokół pięciu jezior i dwóch rzek, a do tego jeszcze nad podziemnym zbiornikiem omulewskim stanowiącym strategiczne źródło wody dla Polski północno-wschodniej.

Według pierwotnych planów, sieć wodno-kanalizacyjna miała być położona na odcinku z Szuci do Pidunia i objąć łącznie wszystkie gospodarstwa letniskowe w tej miejscowości, a następnie dotrzeć do Rekownicy do przecinającej tę wieś rzeki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.