Za nami jubileuszowe, XXX Dni i Noce Szczytna. Po kilkunastoletniej przerwie impreza wróciła na plażę miejską. Większość uczestników chwaliła zmianę lokalizacji, choć znaleźli się i tacy, którzy narzekali, że lepszy klimat do zabawy panował na pl. Juranda. Wiele emocji wzbudził również dobór wykonawców. Na scenie wystąpili m.in.: Hunter, De Mono, Mrozu i Varius Manx.

Dni i Noce - reaktywacja
Kasia Stankiewicz z Varius Manx (z lewej) żałowała, że nie mogła dłużej pośpiewać dla szczycieńskiej publiczności. Z kolei Stashka była zachwycona przyjęciem, z jakim spotkała się w swoim rodzinnym mieście/fot. UM w Szczytnie

PLAŻA ZNÓW KONCERTOWA

W miniony weekend mieszkańcy Szczytna i turyści bawili się na święcie grodu. Impreza wróciła po pandemicznej przerwie w zmienionej lokalizacji. Z pl. Juranda, gdzie odbywała się od 2007 r., została przeniesiona na plażę miejską. To tu w piątkowy wieczór miało miejsce otwarcie jubileuszowej, 30. edycji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, w tym posłowie: Janusz Cichoń, Marcin Kulasek, Andrzej Rozenek i Urszula Pasławska. Nie zabrakło także delegacji z miast partnerskich – Żywca, Herten, Solecznik oraz aspirującej do tego grona serbskiej Batocziny. Burmistrz Krzysztof Mańkowski, otwierając Dni i Noce Szczytna, podkreślał jubileuszowy charakter tegorocznej imprezy. Wspominał przy tym wszystkich, którzy przez lata angażowali się w jej organizację – byłych i obecnego dyrektora Miejskiego Domu Kultury oraz poprzednich włodarzy.

W trakcie części oficjalnej Krzyże Zasługi z rąk insp. Grzegorza Gduli, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego odebrali Maciej Rokus i Maciej Ciesielski z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Z kolei do Złotej Księgi Miasta wpisane zostały dwie działające na jego terenie organizacje – Stowarzyszenie Forum Kobiet oraz Towarzystwo Przyjaciół Szczytna opiekujące się Chatą Mazurską.

JUBILACI W DOBREJ FORMIE

Piątkowy koncert upłynął pod znakiem mocniejszych brzmień, a jego główną gwiazdą był świętujący 35-lecie zespół Hunter.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.