Tuż przed świętami trzy szczycieńskie szkoły zorganizowały szósty już z kolei pokaz mody. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie dla niedożywionych i potrzebujących pomocy materialnej dzieci.

Do szkoły, teatru i na imprezę

Szósty pokaz mody uczniowskiej „Cztery pory roku” już za nami. Jak zwykle, trudów jego przeprowadzenia podjęły się trzy szkoły: Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 i i Zespół Szkół nr 3, czyli popularny ogólniak. Impreza odbyła się w sali widowiskowej MDK-u przy komplecie publiczności. Jak zobowiązywała nazwa, poszczególne odsłony odbywały się w rytm przemijających pór roku. Najpierw uczniowie zaprezentowali stroje wiosenne, potem letnie i jesienne, a na końcu zimowe.

Pokaz, oprócz walorów widowiskowych i niesienia pomocy ubogim, miał jeszcze i tę zaletę, że przy okazji pokazywał młodym ludziom, jak mają się ubierać szykownie i elegancko, a przy tym skromnie, bez wydawania wielkich sum. Wśród proponowanych kreacji nie zabrakło strojów imprezowych typu „disco”. Uczniowie zademonstrowali także ubiory wakacyjno-plażowe i sportowe, a obok nich bardziej stonowane, ale elegantsze, do teatru, kina czy na wernisaż. W końcu przyszedł czas na prezentację strojów jesiennych, w tym ubiorów do szkoły.

- Obecnie mundurki już nie obowiązują, ale nie znaczy to, że jest pełna swoboda i każdy może ubrać się tak jak chce - przestrzegała prowadząca imprezę Adrianna Główczyńska, której pomagało dwóch asystentów Łukaszy - Zawrotny i Kielin. W antraktach, między poszczególnymi wejściami modelek i modeli prezentujących młodzieżową modę, można było obejrzeć popisy olsztyńskiej pary tancerzy towarzyskich ze studia Iwony Pavlović. „Kurkowi” najbardziej przypadły do gustu pokazy mody zimowej oraz sportowej w wykonaniu uczennic i uczniów SP nr 3. Wcieliwszy się w rolę modelek i modeli, zachowywali się na scenie bardzo swobodnie.

Ich starsi koledzy i koleżanki poruszali się dość sztywno. Dopiero grupa czterech dziewcząt z ZS nr 3 na dobre rozgrzała widownię, prezentując stroje sportowo-rekreacyjne w bardzo dynamicznym układzie.

POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH

Cały dochód z imprezy, czyli 1 750 zł zostanie rozdzielony między poszczególne szkoły, które brały udział w pokazie. Każda z nich rozdysponuje te sumy według własnego uznania, ale warunek jest taki - pieniądze mają iść na dożywianie i konkretną pomoc materialną (odzież, podręczniki szkolne) dla potrzebujących.

Marek J. Plitt