Agnieszka Siemieniuk jest pierwszą kobietą w dziejach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie pełniącą służbę na podziale bojowym. Wraz z innymi strażakami będzie gasić pożary i nieść pomoc ofiarom wypadków oraz klęsk żywiołowych. Na co dzień spełnia się w roli żony i mamy dwóch synów. Do tego od blisko dwudziestu lat trenuje karate i przebiegła Maraton Juranda.

Dobrze się czuję w męskim świecie
Woda to jeden z żywiołów Agnieszki Siemieniuk, która ma patent sternika motorowodnego i pełni funkcję skarbnika Fundacji Ratowniczej Autrimpus Szczytno

POCIĄG DO POMAGANIA

Od 1 maja szeregi szczycieńskich strażaków zasiliła Agnieszka Siemieniuk. To pierwsza kobieta w historii Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie pełniąca służbę na podziale bojowym. Wraz ze swoimi kolegami z jednostki będzie teraz działać na pierwszej linii ognia – gasić pożary oraz nieść pomoc ofiarom wypadków i klęsk żywiołowych. Agnieszka przebojem wdarła się w ten męski świat, bo o ile do kobiet w policji już zdążyliśmy się przyzwyczaić, o tyle w straży nie ma ich wiele. Trudno się temu dziwić – to służba wymagająca żelaznej kondycji fizycznej, ale i odporności psychicznej. Nowa szczycieńska strażaczka ma i jedno, i drugie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.