Wbrew wcześniejszym deklaracjom, władze miasta już dołożyły do inwestycji związanej z budową stadionu, choć przeznaczone na ten cel środki nazywają „pozainwestycyjnymi”. Chodzi o blisko 170 tys. zł z rezerwy ogólnej tegorocznego budżetu miasta, które zostały przeznaczone na zakup nagłośnienia obiektu, wykonanie instalacji jego systemu, przeniesienie telebimu z pl. Juranda oraz budowę szkieletowej sieci światłowodowej.

Dokładka na stadion
Na obsługę stadionu, w tym zakup nagłośnienia, wydano blisko 170 tys. zł z rezerwy ogólnej, którą dysponuje burmistrz

Jak już pisaliśmy przed tygodniem, część miejskich radnych zastanawia się, czy miasto nie będzie zmuszone dołożyć dodatkowych środków do szacowanej na 16 mln zł budowy stadionu na ul. Śląskiej. Początkowo burmistrz wykluczał taką możliwość. Jednak później, w odpowiedzi na interpelację Pawła Krassowskiego, nie był już tak stanowczy. Stwierdził, że przy tak dużej skali inwestycji być może zajdzie potrzeba wykonania nieprzewidzianych robót.

Postanowiliśmy zapytać włodarza, czy na chwilę obecną miasto wydało na budowę stadionu jakiekolwiek środki ponad zaplanowane na ten cel w budżecie. Okazuje się, że tak. W imieniu burmistrza odpowiedzi udzieliła nam naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Katarzyna Hrybek – Dudek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.