Dni i Noce Szczytna odbędą się w zaplanowanym terminie w dniach 22 – 24 lipca. O rezygnację z tegorocznej imprezy apelował niedawno radny Arkadiusz Myślak, argumentując to niepewną sytuacją międzynarodową. Zdaniem burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, przygotowania do imprezy są już na zbyt zaawansowanym etapie.

Dołożą do budowy świetlicy
Po raz ostatni Dni i Noce Szczytna odbyły się w 2019 r.

Jak już pisaliśmy, podczas marcowej sesji Rady Miejskiej radny Arkadiusz Myślak wystąpił do burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego z wnioskiem o rezygnację z tegorocznych Dni i Nocy Szczytna. Powoływał się przy tym na opinie mieszkańców wynikające z niepewnej sytuacji międzynarodowej spowodowanej wojną w Ukrainie. Radny dawał do zrozumienia, że impreza może zostać przez to odwołana, a miasto zostanie wówczas narażone na płacenie kar umownych. Przekonywał też, że są ważniejsze sprawy niż Dni i Noce i proponował, by zaoszczędzone środki przeznaczyć na budowę strzelnicy przy ul. Ostrołęckiej.

Burmistrz podczas sesji nie odniósł się do postulatu Myślaka. Zrobił to po dwóch tygodniach, odpowiadając na jego interpelację.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.