Promocja lokalnych specjałów, wydarzenia kulturalne i integracyjne, dożynki powiatowe czy rozwijanie turystyki – to tylko część zadań, które uzyskały pozytywną ocenę Lokalnej Grupy Działania w ramach konkursu na tzw. małe projekty. Najwięcej, bo aż sześć najwyżej ocenionych wniosków pochodzi z gminy Pasym.

Dostaną kasę na projekty

PASYM NA CZELE

Związek Stowarzyszeń Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” działa na terenie trzech powiatów: działdowskiego, nidzickiego i szczycieńskiego. Należące do LGD samorządy, stowarzyszenia oraz osoby prywatne mogą się ubiegać o dofinansowanie ze środków europejskich różnego rodzaju przedsięwzięć. Znany jest już tegoroczny ranking wniosków na tzw. małe projekty. Dofinansowanie uzyska ponad 20 podmiotów reprezentujących powiat szczycieński. Na czele rankingu znalazł się wniosek gminy Pasym na zadanie pod nazwą „Dziedzictwo kulinarne Mazur – smaki Mazur”. Na jego realizację pasymski samorząd otrzyma blisko 15 tys. złotych. Radości z powodu tak wysokiej pozycji w rankingu nie kryje sekretarz miasta i gminy Pasym Jarosław Milewski, autor wniosku.

- Staraliśmy się spełnić oczek iwania związane z naborem i napisać projekt tak, aby był zgodny z lokalną strategią rozwoju – mówi sekretarz. Zadanie będzie realizowane wspólnie z innymi samorządami naszego powiatu: gminami Szczytno, Dźwierzuty, Jedwabno, Świętajno oraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Wielbarskiej. Polega ono na promowaniu lokalnych produktów kulinarnych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.