W minioną niedzielę Dźwierzuty stały się stolicą powiatu szczycieńskiego, a to za sprawą organizowanych tu dożynek powiatowych. Dopisała pogoda, a na przybyłych gości oraz mieszkańców czekało wiele atrakcji. W konkursie na najlepsze stoisko po raz drugi z rzędu wygrała gmina Świętajno. Z kolei najpiękniejszy wieniec przygotowało sołectwo Dźwierzuty. Przy okazji dożynkowego konkursu nie obyło się jednak bez wpadki.

Dożynki na gorąco
Gospodarze dożynek – starosta Jarosław Matłach i wójt Marianna Szydlik częstowali chlebem przybyłych gości, wśród których znalazła się była przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Cielecka

DOŻYNKOWE NAGRODY

W tym roku gospodarzem powiatowych dożynek była najbardziej rolnicza w powiecie gmina Dźwierzuty. Na obchody zakończenia żniw oprócz rolników i gości zjechali także politycy – aktualni parlamentarzyści oraz ci, którzy do tych funkcji aspirują, startując w nadchodzących wyborach. Uroczystości rozpoczęła msza polowa w intencji pracujących na roli. Następnie starostowie dożynek – Katarzyna Olszak z Dźwierzut i Robert Liniewicz z Orzyn przekazali bochen chleba na ręce gospodarzy imprezy, wójt Marianny Szydlik i starosty szczycieńskiego Jarosława Matłacha.

Podczas oficjalnej części odbyło się również wręczenie symbolicznych statuetek przyznanych przez władze poszczególnych gmin w kilku kategoriach. Gmina Wielbark uhonorowała przedsiębiorcę Mariusza Spychała, właściciela Wytwórni Podłoża Zastępczego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.