Cykl dożynek gminnych w powiecie szczycieńskim rozpoczęła gmina Jedwabno. Podczas oficjalnej części wydarzenia, Medalem „Zasłużony dla Warmii i Mazur” odznaczona została Marta Matyszewska z Burdąga, która w 1945 r. cudem ocalała z dramatycznej ucieczki przed Armią Czerwoną.

Dożynki z nutką zadumy
Mieszkańcy i przybyli goście obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Wesele kurpiowskie” w wykonaniu zespołu folklorystycznego Kurpi „Pod Borem” z Zawad

Dożynki Gminno-Parafialne w Jedwabnie rozpoczęła msza w kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej odprawiona przez księdza Romana Lompę. Następnie korowód z poświęconymi wieńcami udał się do Parku w Jedwabnie. Wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak przyjmował od starostów, przodownicy Kamili Szczepańskiej oraz uczestników korowodu symboliczny bochen chleba, wieńce oraz kosze z darami. Starostami dożynek byli miejscowi rolnicy - Agata Tyc z Szuci oraz Marek Zyśk z Burdąga.

Mieszkańcy i przybyli goście obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Wesele kurpiowskie” w wykonaniu zespołu folklorystycznego Kurpi „Pod Borem” z Zawad w gminie Baranowo, który w przyszłym roku obchodzić będzie 90 – lecie istnienia. Następnie nadszedł czas na oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych, a dokonał tego wójt Ambroziak.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.