Wysoka temperatura, i to nie tylko na termometrach, towarzyszyła inauguracji Dożynek Gminno – Powiatowych w Pasymiu. Podczas wystąpień zaproszonych gości nie zabrakło wątków politycznych, co doprowadziło do spięcia między posłanką PSL Urszulą Pasławską i radnym sejmiku województwa z ramienia PiS Henrykiem Żuchowskim. Poszło o ocenę dokonań obecnego rządu w sferze rolnictwa.

Dożynkowe spięcie posłanki z radnym
Radnemu Henrykowi Żuchowskiemu (z prawej) nie spodobała się krytyka rządu wyrażona przez posłankę Urszulę Pasławską (pierwsza z lewej)

POLSKA JEST OJCZYZNĄ DLA WSZYSTKICH

Dożynki Gminno – Powiatowe w Pasymiu odbyły się w minioną niedzielę. Po mszy w intencji rolników, uczestnicy przybyli na zalany słońcem, upalny Rynek. Tu zorganizowano główną część uroczystości. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in. parlamentarzystów – senator Lidii Staroń oraz posłanek Urszuli Pasławskiej i Anny Wojciechowskiej. Tradycyjnie już w imprezie wzięły udział delegacje z zaprzyjaźnionych samorządów – z Rejonu Wileńskiego i Węgierskiej Górki. Oficjalną część dożynek rozpoczęło błogosławieństwo i poświęcenie dożynkowych wieńców przez proboszcza seniora pasymskiej parafii, ks. Józefa Grażula oraz proboszcza parafii ewangelickiej, ks. Witolda Twardzika. Ten ostatni w swoim wystąpieniu odniósł się do aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie, w tym do grożącej nam katastrofy klimatycznej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.