Jedwabno, Dźwierzuty i Olszyny – w tych miejscowościach w minionym tygodniu odbywały się gminne dożynki. Podobnie jak w latach ubiegłych, największa frekwencja towarzyszyła imprezie zorganizowanej w gminie Szczytno. Tam licznie przybyłych gości zwabiły nie tylko stoiska z darmowymi smakołykami, ale też gwiazdy estrady na czele z „królem disco polo”, Zenkiem Martyniukiem.

Dożynkowy szał
Na czele korowodu dożynkowego w Jedwabnie maszerowali starostowie – Dorota i Marcin Spilkowscy z Szuci

JEDWABNO - ZWYCIĘSKI WIENIEC CARITASU

Druga połowa sierpnia to czas dziękczynienia za plony. Z tej okazji w minionym tygodniu w trzech gminach powiatu szczycieńskiego odbywały się gminne dożynki. W środę 15 sierpnia świętowali rolnicy z Jedwabna. Tam dożynki gminno – parafialne rozpoczęła msza w intencji rolników. Po niej korowód prowadzony przez starostów święta plonów – Dorotę i Marcina Spilkowskich z Szuci, w asyście Zespołu Pieśni i Tańca „Jedwabno” przemaszerował do parku, gdzie odbywała się główna część imprezy. Gospodarz dożynek, wójt Sławomir Ambroziak, przyjął od starostów chleb dożynkowy, wieńce oraz kosze z darami przyniesione przez delegacje sołectw, zakładów pracy, stowarzyszeń oraz mieszkańców gminy. Imprezie towarzyszył konkurs na najpiękniejszy wieniec. Nagrodę główną, bon w wysokości 1 tys. zł jury przyznało Parafialnemu Zespołowi Caritas. Wykonany przez niego wieniec będzie reprezentował gminę Jedwabno podczas dożynek powiatowych w Wielbarku.

DŹWIERZUTY - STOISKO Z AKTOREM

Wójt Marianna Szydlik dożynkowy bochen chleba odebrała z rąk starostów święta plonów – Małgorzaty Kalinowskiej z Miętkich i Pawła Sztymelskiego z Targowa

W niedzielę 19 sierpnia święta plonów zorganizowały gminy Dźwierzuty i Szczytno. Imprezie w Dźwierzutach towarzyszyły liczne wystąpienia zaproszonych gości. Doradca wojewody, Marcin Domian, odczytał list do rolników z terenu gminy od premiera Mateusza Morawieckiego. Wójt gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik, dziękując rolnikom za ich codzienny trud, podkreślała także zaangażowanie sołectw w organizację święta plonów. W tym roku przygotowały one aż dziesięć wieńców i osiem stoisk. - Sołectwa działają u nas bardzo prężnie. Są to wspaniali ludzie, którzy wykonują kawał dobrej roboty – podkreślała wójt.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.