W Świętajnie szerokim echem odbił się wypadek drogowy, do jakiego doszło tuż po świętach, kiedy to jadący ulicą Mickiewicza pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a za winnego zdarzenia policja uznała kierowcę mercedesa, przypisując mu niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Decyzja policji wzbudza kontrowersje.

Drogi powiatowe wyglądają tragicznie
Wobec fatalnego stanu nawierzchni dróg powiatowych przewodniczący Deptuła proponował wójt Kołakowskiej, aby środki na ich utrzymanie przeznaczyć z budżetu gminy./fot. archiwum „KM”

Jednoznaczne stanowisko funkcjonariuszy nie wszystkich przekonuje. W tym gronie są także miejscowi radni. Zwracają uwagę, że ta i wszystkie inne drogi zarządzane przez powiat nie są zimą należycie utrzymywane. - Nie może dochodzić do sytuacji, że w centrum Świętajna na najbardziej ruchliwej ulicy, przy chodniku, którym często uczniowie przemieszczają się na salę gimnastyczną, samochód wpada w poślizg. Gdyby uderzył w dzieci, nie wiem jakie my, jako radni i władza, mielibyśmy odczucia – mówił podczas ostatniej w ubiegłym roku sesji Rady Gminy jej przewodniczący Arkadiusz Deptuła.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

 

KOMENTARZE Z FACEBOOKA

•  „Drogi i chodniki oblodzone, nikt nie posypuje. O mniejszych wioskach to nawet nie ma co wspominać, zimą są omijane przez piaskarki”.

• „A może, to drogowcy nie dostosowali drogi do panujących warunków”

• „Gmina ma głęboko w 4 literach bezpieczeństwo mieszkańców. Od kiedy pamiętam zawsze drogi w gminie Świętajno tak wyglądały. XXI wiek a drogi w zimę jak za średniowiecza”.

• „Wstyd gmino Świętajno zadbaj o drogi”

• „Patrząc po nawierzchni to stojąc w miejscu można sobie biedy narobić”

• „Co roku w tej miejscowości wszystkie drogi tak wyglądają! A cyrki zaczynają się już od krzyżówek”

• „Świętajno, tylko czekać aż większa tragedia będzie i ciekawe kto wtedy za to odpowie”.