W nowym roku szkolnym koszt wyżywienia dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół w Jedwabnie, w tym także przedszkolaków, wzrósł o 5 zł w porównaniu do roku ubiegłego. Zaniepokojenia tak drastyczną podwyżką nie ukrywają rodzice, którzy wystosowali w tej sprawie petycję do dyrektora placówki. Ten jednak tłumaczy, że od czasu likwidacji szkolnej kuchni, nie jest już jej dysponentem.

Drożyzna w szkolnej kuchni
Rodzice uczniów i przedszkolaków korzystających z dożywiania w Zespole Szkół w Jedwabnie dostaną mocno po kieszeni. Dzienna stawka, w porównaniu do ubiegłorocznej, jest wyższa aż o 5 zł

ZANIEPOKOJENI RODZICE

Rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół w Jedwabnie, nieobjętych darmowym wyżywieniem w ramach rządowego programu, dostaną mocno po kieszeni. Stawki żywieniowe w nowym roku szkolnym drastycznie wzrosły i są o 5 zł wyższe niż przed rokiem. W przypadku przedszkolaków dzienna opłata to 18,50 zł, z kolei dla uczniów szkoły podstawowej – 6 zł za zupę i 8,50 zł za drugie danie wydawane naprzemiennie tylko dwa razy w tygodniu. - W moim przypadku będzie to koszt 600 zł miesięcznie – załamuje ręce mama dwojga dzieci, była radna gminy Jedwabno Wioletta Ważna.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.