Na ul. Sobieszczańskiego w Szczytnie w ciągu najbliższych dwóch lat mają być wybudowane dwa bloki liczące w sumie 36 mieszkań. Inwestycja powstanie w ramach nowego programu realizowanego we współpracy rządu z samorządami. W powiecie szczycieńskim nie wszystkie jednak gminy się do niego włączyły.

Dwa bloki w dwa lata
Poseł Michał Wypij (na pierwszym planie) przekonywał, że rządowy program to szansa na mieszkania dla młodych ludzi, których nie stać na zaciąganie kredytów. Od lewej wiceburmistrz Ilona Bańkowska, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz, burmistrz Krzysztof Mańkowski, przedstawiciel KZN i radny Paweł Krassowski

W ubiegły czwartek na ul. Sobieszczańskiego w Szczytnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego i posła Porozumienia Michała Wypija dotycząca Krajowego Zasobu Nieruchomości. Miejsce spotkania wybrano nieprzypadkowo. To tu, w sąsiedztwie istniejących już budynków komunalnych, w ciągu dwóch najbliższych lat, mają powstać dwa kolejne bloki, w których znajdzie się łącznie 36 mieszkań. Inwestycja ma być zrealizowana w ramach nowego rządowego programu opartego na Społecznych Inicjatywach Społecznych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.