Władze miasta chcą, aby to na stadionie przy ul. Ostołęckiej powstał nowoczesny kompleks sportowy. Zdaniem burmistrz Danuty Górskiej inwestowanie w miejski obiekt przy ul. Śląskiej byłoby ryzykowane ze względu na jego położenie i brak parkingów. Innego zdania są radni z wciąż jeszcze koalicyjnego PSL, którzy mają swój pomysł na zagospodarowanie stadionu.

Dwa pomysły na stadion
Burmistrz Danuta Górska uważa, że miasto powinno zainwestować w stadion przy ul. Ostrołęckiej. Z kolei radny Rafał Kiersikowski i jego koledzy z klubu PSL postulują budowę międzyszkolnego kompleksu sportowego na ul. Śląskiej

KIERUNEK: OSTROŁĘCKA

O potrzebie budowy w Szczytnie kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia mówi się już od kilku lat, ale konkretów wciąż brak. Jest jednak szansa, że to się wkrótce zmieni. Władze Szczytna wstępnie porozumiały się z WSPol w sprawie przekazania obiektu na ul. Ostrołęckiej. Przez uczelnię jest on wykorzystywany w niewielkim stopniu. Znacznie częściej korzystają z niego lokalne kluby piłkarskie, w tym SKS Szczytno. - Prawnicy tworzą umowę dającą miastu tytuł prawny do inwestowania w ten obiekt – zdradza burmistrz Danuta Górska. Dodaje, że w grę wchodzi długoletnia umowa tak, by samorząd mógł ubiegać się o środki zewnętrze.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.