Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie istnieje już dwadzieścia lat. Była to pierwsza tego typu placówka w powiecie szczycieńskim. Z okazji jubileuszu w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyła się uroczystość, podczas której uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, talenty i pasje.

Dwadzieścia lat w teleexpressowym skrócie
Podczas jubileuszowej uroczystości w rolach głównych wystąpili uczestnicy ŚDS w Szczytnie

UCZESTNICY W ROLACH GŁÓWNYCH

We wtorek w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie. Miała ona formę … „Teleexpressu”, czyli popularnego programu informacyjnego telewizji. Do żartobliwej zapowiedzi udało się namówić głównego prowadzącego ten program, znanego prezentera Macieja Orłosia. Podczas uroczystości przypomniana została historia ŚDS, były pokazy zdjęć i slajdów dokumentujących działalność placówki na przestrzeni dwóch minionych dekad. W rolach głównych wystąpili uczestnicy, prezentując każdą z ośmiu pracowni funkcjonujących w ŚDS. Był też pokaz mody i oczywiście „telehit” - „Baśka” Wilków ze specjalnie „przerobionym” tekstem opowiadającym o pracownikach domu. Całości towarzyszyły przepiękne dekoracje, w tym kwiaty z bibuły wykonane przez uczestników.

PIERWSI W POWIECIE

Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie był pierwszą tego typu placówką w powiecie szczycieńskim. Został powołany do życia uchwałą Rady Powiatu w grudniu 2003 r., a działalność rozpoczął w styczniu 2004 r.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.