Niezwykłe atrakcje kulinarne czekały na uczestników „Festiwalu Dyni” w Olszynach. Wydarzenie, które już na trwałe wpisało się do kalendarza imprez organizowanych przez gminę Szczytno, wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców okolicznych miejscowości.

Dyniowy festiwal smakowitych dań
W konkursie kulinarnym zwyciężyło KGW z Kamionka. Pod wrażeniem przygotowanych przez nie potraw byli wójt Sławomir Wojciechowski i jego zastępczyni Ewa Zawrotna

Sobotni „Festiwal Dyni” w Olszynach zainaugurowały prezentacje muzyczne i taneczne dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych. Ich popisom przyglądali się i gorąco oklaskiwali członkowie rodzin i znajomi. Po popisach artystycznych uczestnicy festiwalu mogli rozkoszować się do woli niezwykle smakowitymi daniami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich. Wcześniej ich produkty oceniała trzyosobowa komisja konkursowa, której przewodniczyła Joanna Zembrzuska-Król, restauratorka, właścicielka „Niebieskiego Zaułka”, a towarzyszyły jej właścicielki gospodarstw agroturystycznych z Sasku Małego – Małgorzata Orzechowska i Olszyn – Urszula Malarska. Jurorki były zaskoczone wysokim poziomem konkursu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.