Z końcem lutego dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu Danuta Choroszewska – Clausen przechodzi na emeryturę. Funkcję tę sprawowała sześć lat, ale z kulturą, nie tylko pasymską, związana była zawodowo znacznie dłużej. To dzięki niej w Pasymiu zaczęto organizować pełne rozmachu widowiska z udziałem teatrów ulicznych i artystów cyrkowych. - Wyprowadziła pasymską kulturę na wyższy poziom – mówi o odchodzącej dyrektor burmistrz Cezary Łachmański.

Dyrektor, która nie bała się iść pod prąd
Burmistrz Cezary Łachmański z dużym uznaniem wypowiada się o dokonaniach odchodzącej dyrektor Danuty Choroszewskiej – Clausen

Pochodząca ze Szczytna Danuta Choroszewska – Clausen niemal całe swoje życie zawodowe związała z instytucjami kultury. Z wykształcenia jest plastykiem i to tej dziedzinie poświęciła znaczną część swojej aktywności. Przez jedenaście lat pracowała w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie na stanowisku instruktora, a potem starszego instruktora plastyki. W 2009 r. przeniosła się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu. W 2017 r. została dyrektorem tej placówki. Funkcję tę sprawowała przez dwie trzyletnie kadencje.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.