Ponad 450 tysięcy złotych zostanie przekazanych w tym roku z budżetu miasta na zadania służące rozwojowi i propagowaniu sportu. Wśród klubów, które otrzymają finansowe wsparcie znalazły się aż trzy prowadzące zajęcia z karate, w tym po raz pierwszy Akademia „Nogore”. Jej trener Maciej Żyliński przekonuje, że zamiłowanie do sportu powinno się zaszczepiać u dzieci już w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.

Dzieciom trzeba sport zaczepiać
Jeżeli zaszczepimy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym chęć udziału w sportowych treningach, to zawsze jakiś procent ich zostanie przy sporcie (na zdjęciu młodzi sportowcy z Akademii „Nogore”)

Po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej burmistrz Krzysztof Mańkowski dokonał w ubiegłym tygodniu podziału środków dla klubów sportowych na realizacje zadań „w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu”.

Największe wsparcie, tradycyjnie już, otrzyma klub piłkarski SKS „Gwardia” Szczytno (120 tys. zł) na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych. Przedstawicielem gier zespołowych, wśród beneficjentów, jest jeszcze tylko UKS „Olimpijczyk” Szczytno (19,7 tys. zł), który szkoli dziewczęta i chłopców w siatkówce.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.