7-letnia Zosia Waszewska z Targowa trafiła do szczycieńskiego szpitala w czwartek przed świętami z silnym bólem głowy, brzucha i wysoką gorączką. Test wykluczył koronawirusa, jednak objawy były na tyle poważne, że została na oddziale dziecięcym. Tam spędziła ponad cztery dni, jednak lekarze nie byli w stanie postawić trafnej diagnozy. – Cały czas wmawiano nam, że ma zapalenie jelita albo grypę jelitową i podawano paracetamol – mówi ojciec Zosi. Kiedy wreszcie dziecko zostało przewiezione do szpitala w Olsztynie, okazało się, że ma wirusowe zapalenie mózgu.

Dziecku puchł mózg, a oni czekali
W szpitalu w Szczytnie Zosia przeleżała ponad cztery dni. W tym czasie lekarze nie byli w stanie postawić jej trafnej diagnozy

MATKA WPUSZCZONA BEZ TESTU

Zosia Waszewska, 7-letnia mieszkanka Targowa miała podwójnego pecha. Nie dość, że zachorowała w czasie świąt, to jeszcze w trakcie epidemii koronawirusa.

Wszystko zaczęło się w nocy ze środy na czwartek (8/9 kwietnia). Dziewczynka dostała wysokiej gorączki. Matka nie mogła jednak przez dłuższy czas doprosić się o transport dziecka do szpitala. – Próbowała wezwać karetkę, ale jej odmawiano. Wreszcie, dzwoniąc pod numer 112, zdołała skontaktować się z dyspozytorem, który wysłał pomoc – relacjonuje tata Zosi, Robert Waszewski.

Dziewczynka trafiła wraz z mamą do szczycieńskiego szpitala w czwartek 9 kwietnia wczesnym rankiem. – Płakała, że strasznie boli ją głowa. Miała 39,3 stopni gorączki – mówi pan Robert. Ponieważ objawy mogły wskazywać na zakażenie koronawirusem, dziecku wykonano test, który na szczęście to wykluczył. Pan Robert nie może się jednak nadziwić, że badanie w kierunku wirusa zrobiono tylko Zosi, a nie jej mamie, którą po prostu wpuszczono wraz z dziewczynką na oddział. – Prosiłem, aby zbadali także żonę, ale pani doktor powiedziała, że skoro Zosia ma wynik ujemny, to nie ma takiej potrzeby – opowiada mężczyzna, nie kryjąc, że taka argumentacja wprawiła go w osłupienie.

UPARLI SIĘ, ŻE TO GRYPA

Stan 7-latki był na tyle poważny, że podjęto decyzję o jej hospitalizacji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.