W kościele ewangelicko – augsburskim w Szczytnie odbyło się nabożeństwo dziękczynne z okazji zakończenia remontu dachu wieży. Prace pochłonęły ponad 240 tys. zł, a w pomoc parafii zaangażowało się szereg osób i instytucji, w tym samorządowych. Za wkład w ratowanie liczącego ponad 300 lat zabytku dziękował im proboszcz, ks. Adrian Lazar.

Dziękczynienie za remont wieży
Po zakończeniu uroczystego nabożeństwa jego uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia

Nabożeństwo dziękczynne z okazji zakończenia remontu dachu wieży szczycieńskiego kościoła ewangelicko – augsburskiego odbyło się w sobotnie południe. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych województwa, powiatu i miasta, a także duchowni - ks. bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce oraz ks. bp Paweł Hause, zwierzchnik Diecezji Mazurskiej. Muzyczną oprawę nabożeństwa wzbogacił szczycieński chór „Kantata”.

Proboszcz szczycieńskiej parafii ewangelicko – augsburskiej ks. Adrian Lazar przypomniał przybyłym dramatyczne wydarzenia z lutego ubiegłego roku, kiedy to huraganowy wiatr zerwał ponad 20 metrów bieżących dachówek, które spadając uszkodziły też poszycie nawy głównej liczącego ponad 300 lat kościoła, najstarszego obiektu sakralnego w mieście. Przyznawał, że dla niewielkiej wspólnoty szczycieńskich ewangelików był to bolesny cios. - Wtedy na dobrą sprawę nie wiedzieliśmy nawet, co robić, jak się do tego zabrać – mówi ks. Lazar. Szybko też okazało się, że koszt wykonania nowego poszycia dachowego wieży znacząco przekracza możliwości finansowe parafii.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.