W Muzeum Mazurskim odbyło się podsumowanie jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Fotograf Szczycieński”. Jurorzy przyznali nagrody w czterech kategoriach: „wydarzenia”, „miejscowość”, „przyroda” i „ludzie”.

Podsumowaniu jubileuszowej edycji konkursu towarzyszyło duże zainteresowanie

Konkurs „Fotograf Szczycieński”, adresowany do fotografików amatorów z terenu powiatu, odbywa się już od dziesięciu lat. Jego organizatorami są Muzeum Mazurskie w Szczytnie oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. W miniony piątek miało miejsce podsumowanie jubileuszowej edycji. W tym roku jury pod przewodnictwem artysty plastyka Andrzeja Symonowicza oceniało 255 prac nadesłanych przez 26 autorów. Rywalizowały one w czterech kategoriach: „wydarzenia”, „miejscowość”, „przyroda” i „ludzie”. Jurorzy tylko w kategorii „przyroda” przyznali trzy nagrody, w pozostałych – jedynie pierwsze i drugie miejsca. Po ogłoszeniu wyników najwięcej powodów do radości miała Paulina Żelewska.

Mirosław Drapała (z lewej) w konkursie wystartował po raz pierwszy i od razu zdobył jedną z głównych nagród

Jej prace w kategorii „miejscowość” otrzymały pierwszą i drugą nagrodę. Jej też przypadło wyróżnienie burmistrza Szczytna. Pani Paulina fotografią pasjonuje się od dawna. Zdradza, że pierwsze zdjęcie zrobiła, mając zaledwie pięć lat. – Zostało wykonane podczas jakiejś rodzinnej uroczystości aparatem na kliszę, a przedstawiało mojego kuzyna – wspomina laureatka konkursu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.