Komisja rewizyjna weźmie pod lupę opisywaną przez „Kurka” sprawę kosztownego remontu i wyposażenia gabinetu wiceburmistrz Ilony Bańkowskiej. Decyzja zapadła niemal jednogłośnie. Spośród 7-osobowego gremium przeciw wnioskowi o przyjrzenie się inwestycji, zagłosowała tylko Beata Boczar. Przypomnijmy, że remont i wyposażenie pomieszczenia pochłonęły blisko 50 tys. złotych.

Gabinecik pod lupą komisji
Radni z komisji rewizyjnej chcą wiedzieć, dlaczego remont gabinetu wiceburmistrz Bańkowskiej pochłonął prawie 50 tys. złotych

O remoncie i zakupie wyposażenia do gabinetu wiceburmistrz Ilony Bańkowskiej pisaliśmy miesiąc temu. Inwestycja została zrealizowana na początku bieżącej kadencji samorządu, krótko po objęciu władzy przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego i pochłonęła blisko 50 tys. złotych. Co ciekawe, na poprawę stanu znacznie większego i bardziej reprezentacyjnego pomieszczenia, w którym urzęduje włodarz, wydano trzy razy mniej. Pytana przez nas o zasadność inwestycji wiceburmistrz Bańkowska, odsyłała nas po wyjaśnienia do naczelnika Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Informatyzacji Piotra Paszkiewicza, tłumacząc, że ona nie miała z nią nic wspólnego i jej nie zlecała. Te zapewnienia stoją jednak z sprzeczności z dokumentami. Na większości zleceń robót i zakupów widnieje bowiem pieczątka i podpis Bańkowskiej.

Po naszej publikacji sprawą zainteresowała się komisja rewizyjna Rady Miejskiej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.