Powiększyła się nadjeziorna galeria baśniowych postaci.

Galeria z nowymi eksponatami Do kolorowej szóstki pilnującej brzegu większego ze szczycieńskich akwenów dołączyło w minionym tygodniu troje bohaterów: czarownica, książę i wróżka (fot. 1). To efekt majowego pleneru rzeźbiarskiego, w którym uczestniczył jego pomysłodawca Michał Grzymysławski, instruktor ze szczycieńskiego MDK-u, wraz z dwójką zaproszonych rzeźbiarzy z Prabut i Sierpca. Pogoda ostatnio była niezbyt sprzyjająca, stąd nowe figury muszą poczekać na pomalowanie.

 

ZNIKAJĄCE TO I OWO

W bezpośrednim sąsiedztwie plaży pojawiły się trzy nowe rzeźby, sama plaża w ostatnim czasie jednak stopniowo pustoszała. W miniony weekend wyglądała jak na fot 2. Ma to związek z koncertami z okazji Dni i Nocy, mającymi odbyć się właśnie w tym miejscu w lipcu. Jak pamiętamy, przy wejściu na plażę od strony ul. Klenczona mieliśmy dwie budki handlowe, plac zabaw w kształcie statku oraz specyficzną karuzelę, na której obracaliśmy się, wisząc na rękach. W piątkowe popołudnie dźwig przenosił budkę z lodami w pobliże wejścia na molo (fot. 3). Tam też już wcześniej umieszczono kontener z pamiątkami. Dwa pozostałe obiekty przeniesiono w inne miejsce.

Nie są to jedyne zmiany związane ze znikaniem, które w ostatnich tygodniach czy nawet miesiącach nastąpiły w Szczytnie. Jeszcze w okolicach walentynek z mostka na kanale łączącym jeziora zdemontowano poręcze, na których zakochani zawieszali kłódki obwieszczające ich miłość. Teraz przejście nad wodą prezentuje się inaczej (fot. 4) . Niedawno znikły także żółte barierki na ul. Polskiej, mające w dwóch miejscach zapewniać bezpieczeństwo i zniechęcać do przechodzenia nieprzepisowo przez jezdnię na wysokości budki z zapiekankami i tablicy drogowej (fot. 5).

 

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.